آموزش تعویض صفحه نمایش گوشی

آموزش تعویض صفحه نمایش گوشی

گوشی‌های هوشمند بخشی از ما انسان‌ها شده‌اند و در واقع نمی‌توانیم بدون گوشی هوشمند به برخی از کارهایمان در طول روز رسیدگی کنیم. با آمدن گوشی‌های هوشمند دیگر بسیاری از موارد کنار گذاشته شد و حال به جایی رسیده‌ایم که بیشتر کارهایمان را با گوشی مان انجام می‌دهیم و گوشی هوشمند نیز همیشه و هرجا، همراه ما است. همین مورد که مجبور هستیم همیشه گوشی هوشمند به همراه داشته باشیم دلیل بسیاری از مشکلات فیزیکی نظیر شکستن تاچ و ال سی دی گوشی است. در این آموزش قصد داریم تا نحوه تعویض صفحه نمایش گوشی را آموزش دهیم؛ همراه ترابایت سرویس باشید.

آموزش تعویض صفحه نمایش گوشی

آموزش تعویض کردن صفحه نمایش گوشی

شکستن یا از کار افتادن نمایشگر یا صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند از مشکلات رایجی می‌باشد که کاربران این گوشی‌ها با آن سر و کار دارند. شکستن یا از کار افتادن تاچ و ال سی دی گوشی می‌تواند دلایل مختلفی از جمله ضربه و آبخوردگی داشته باشد. در این مطلب قصد داریم تا به آموزش تعویض کردن تاچ و ال سی دی گوشی بپردازیم؛ توجه داشته باشید که تعویض تاچ و ال سی دی کار بسیار ظریفی می‌باشد که نیاز به حوصله دارد و باید کار به دقت انجام شود. قبل از شروع آموزش این موضوع را نیز ذکر کنم که تعویض کردن تاچ و ال سی دی تمامی گوشی‌های هوشمند شبیه به یکدیگر نیستند و در بسیاری از گوشی‌های قدیمی تاچ و ال سی دی جدا بوده اما در گوشی‌های هوشمند جدید کنونی تاچ و ال سی دی به هم چسبیده است و به نوعی کار تعویض کردن را کمی راحت تر می‌کند.

  • خرید صفحه نمایش یا تاچ و ال سی دی گوشی

اولین اقدام برای تعویض تاچ و ال سی دی قطعا خرید آن است. برای خرید تاچ و ال سی دی باید مدل گوشی مورد نظر را به خوبی بدانید و سپس از سایت‌های مختلف اقدام به خرید کنید. البته می‌توانید از بازار نیز اقدام به خرید تاچ و ال سی دی گوشی خود کنید. توجه داشته باشید که حتما صفحه نمایش گوشی که خریداری می‌کنید اورجینال باشد تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود. صفحه نمایش‌های فیک یا تقلبی موجب بروز مشکلاتی می‌شوند و در اکثر این تاچ و ال سی دی های تقلبی، تاچ به خوبی کار نمی‌کند. برای تهیه تاچ و ال سی دی اورجینال گوشی می‌توانید به سایت‌های اینترنتی قابل اعتماد مراجعه کنید و از اورجینال بودن کالا مطمئن شوید و سپس خرید را انجام دهید. اگر به سایت‌های اینترنتی اطمینان ندارید و ترجیح می‌دهید تا خریدتان را به صورت حضوری انجام دهید می‌توانید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کرده و قبل از خرید از اورجینال بودن کالا اطمینان حاصل فرمایید.

آموزش تعویض صفحه نمایش گوشیاگر خرید تاچ و ال سی دی اورجینال برای شما کار دشواری است، می‌توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی ترابایت سرویس، خرید و تعویض تاچ و ال سی دی گوشی را به تیم با تجربه ما بسپارید.

  • تهیه لوازم مورد نیاز برای تعویض صفحه نمایش

پس از خرید تاچ و ال سی گوشی باید به سراغ خرید لوازم لازم برای تعویض تاچ و ال سی دی گوشی باشید که بتوانید با این ابزار به خوبی تاچ و ال سی دی را تعویض کنید. لوازم مورد نیاز برای تعویض تاچ و ال سی دی گوشی به راحتی در اکثر فروشگاه‌های لوازم جانبی گوشی و سایت‌های مختلف قابل دسترس است و به راحتی می‌توانید خرید کنید. برای تعویض صفحه نمایش نیاز به پیچ گوشتی مناسب برای گوشی، پنس و پیک دارید که بتوانید به خوبی تاچ و ال سی را جدا کنید. همچنین نیاز به چسب‌های مخصوص برای جا زدن تاچ و ال سی دی می‌باشد که باید آن‌ها را نیز تهیه کنید.

  • تعویض صفحه نمایش گوشی

حال نوبت به اصلی ترین کار یعنی تعویض صفحه نمایش گوشی رسیده است. برای تعویض کردن صفحه نمایش گوشی باید دقت داشته باشید که بسیاری از گوشی‌های هوشمند چندین سال پیش تاچ و ال سی دی جدا از هم بودند و برروی هم سوار می‌شدند و کاربران می‌توانستند با آن‌ها کار کنند. اما در گوشی‌های هوشمند جدید تاچ و ال سی دی به یکدیگر چسبیده است و کار را به نوعی برای تعویض کردن راحت تر می‌کند. اگر قبل از باز کردن گوشی قصد تشخیص این موضوع را دارید و می‌خواهید بدانید که تاچ و ال سی دی گوشی شما به یکدیگر چسبیده است یا خیر؛ می‌توانید از اینترنت استفاده کنید و ویدئوهای تعویض تاچ و ال سی دی مدل گوشی‌تان را جستجو کرده و تعویض کردن صفحه نمایش را با دقت مشاهده کنید.

آموزش تعویض صفحه نمایش گوشی

اولین قدم برای تعویض صفحه نمایش، باز کردن تاچ و ال سی دی یا صفحه نمایش است. همانطور که ذکر کردم می‌توانید از اینترنت استفاده کنید و مدل گوشی مدنظر را جستجو کرده و نحوه تعویض کردن را با دقت مشاهده کنید. توجه داشته باشید که قبل از هرکاری ابتدا باید باتری دستگاه را خارج کنید تا هیچ الکتریسیته‌ای در مدار جریان نداشته باشید تا باعث آسیب به برد شود. (برای خارج کردن تاچ و ال سی دی آسیب دیده از روی فریم گوشی، باید بدانید که روش خارج کردن تاچ و ال سی دی در گوشی‌های مختلف کمی متفاوت می‌باشد. برخی از گوشی‌ها تاچ و ال سی دی از جلوی دستگاه خارج می‌شود و نیازی به بازکردن برد نیست و در بسیاری از گوشی‌های هوشمند چندین سال پیش مجبور به باز کردن و خارج کردن برد دستگاه هستیم تا بتوانیم به صفحه نمایش گوشی دسترسی داشته باشیم.)

آموزش تعویض صفحه نمایش گوشیپس از خارج کردن تاچ و ال سی دی از روی گوشی نوبت به نصب یا قرار دادن تاچ و ال سی دی جدید رسیده است. قبل از نصب صفحه نمایش جدید ابتدا به خوبی فریم و محل قرار گیری صفحه نمایش را تمیز کنید تا تاچ و ال سی دی جدید به خوبی و بدون هیچ ایرادی در فریم جای بگیرد. پس از تمیز کردن فریم دستگاه حال باید محل قرار گیری تاچ و ال سی دی را مقداری چسب مخصوص قرار دهید و سپس فلت تاچ و ال سی دی را به برد متصل کرده و صفحه نمایش را جاگذازی کنید. توجه داشته باشید که پس از قرار گیری و نصب تاچ و ال سی دی جدید نباید از گوشی استفاده کنید و با استفاده از گیره‌های مخصوص باید چندین ساعت تاچ و ال سی دی را به فریم دستگاه محکم بچسبانید تا به خوبی تاچ و ال سی دی با فریم بچسبد. (اگر تاکنون تاچ و ال سی دی گوشی تعویض نکرده‌اید و تجربه‌ی کافی در این زمینه ندارید، پیشنهاد می‌شود که به هیچ عنوان دست به گوشی نزنید و به مرکز خدمات معتبر مراجعه کنید).

خرابی تاچ و ال سی دی، رایج ترین مشکل کاربران

خرابی و مشکلات تاچ و ال سی دی گوشی‌های هوشمند از رایج ترین مشکلاتی می‌باشد که کاربران با آن‌ها سر و کار دارند. گوشی‌های هوشمند جدید امروزی دارای نمایشگر بزرگی می‌باشند که این صفحه نمایش‌ها روز به روز در حال نازک تر شدن هستند و همین امر موجب شکستگی بر اثر ضربه می‌شود. پس از ضربه اولین قطعه‌ای که دچار آسیب می‌شود قطعا تاچ و ال سی دی می‌باشد که بسیار حساس می‌باشند. برای اینکه از شکستن تاچ و ال سی دی گوشی‌های هوشمند بر اثر ضربه‌های نسبتا محکم جلوگیری کنید می‌توانید از گلس‌های باکیفیت در بازار استفاده کنید که تا حد زیادی می‌توانند از تاچ و ال سی دی گوشی محافظت کنند.

زمانی که به گوشی ضربه وارد می‌شود ممکن است تاچ و ال سی دی دچار مشکل شود، اما همیشه این طور نیست و شما مجبور نیستید تا تاچ و ال سی دی را باهم تعویض کنید. در گوشی‌های هوشمند نسبتا قدیمی تر همانطور که ذکر کردم تاچ و ال سی دی از یک دیگر جدا بودند و زمانی که به گوشی ضربه وارد می‌شد و ال سی دی دچار شکستگی می‌شود می‌توانید تنها ال سی دی را تعویض کنید تا در هزینه صرفه جویی شود. همانطور که می‌دانید تاچ و ال سی دی گوشی یکی از مهم ترین قطعات گوشی به حساب می‌آید که هزینه‌ی بالایی دارد و اگر دچار شکستگی و خرابی‌های دیگر شود خرج بالایی را برروی دست شما می‌گذارد.


جزئیات blog

پاسخی بگذارید