آموزش ساخت Apple ID

آموزش ساخت Apple ID

اگر تاکنون دستگاه‌های تولیدی شرکت اپل را خریداری کرده باشید به خوبی می‌دانید که پس از خرید آیفون یا مک بوک اپل ابتدا باید یک اپل آی دی برای خود ایجاد کنید تا بتوانید از سرویس‌های نرم افزاری اپل استفاده کنید. همانطور که می‌دانید اپل آی دی یک حساب کاربری منحصربفرد می‌باشد که پس از خرید یکی از محصولات اپل حتما حتما باید یک اپل آی دی با شماره خودتان داشته باشید تا بتوانید از قابلت‌های نرم افزاری، سخت افزاری و بسیاری از سرویس‌های اپل استفاده کنید. اگر به زبان ساده تر بگویم شما نمی‌توانید بدون اپل آی دی از محصولات اپل استفاده کنید و ساختن اپل آی دی نیز برای ایرانیان کمی سخت شده است شما برای ساختن آن حتما باید یک شماره تلفن همراه داشته باشید که متاسفانه شماره‌های ایران را پشتیبانی نمی‌کند.

شرکت‌های دیگری نظیر گوگل و مایکروسافت برای ساخت اکانت از شما شماره تلفن همراه نمی‌خواهند و تنها شرکت اپل می‌باشد که بدلیل امنیت هرچه بالاتر از شما طلب شماره تلفن همراه می‌کند تا اکانت شما ایمن تر باشد. ساختن اپل آی دی کاملا رایگان می‌باشد و نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست و تنها باید یک شماره تلفن همراه خارج از کشور داشته باشید که این موضوع می‌تواند کمی هزینه ساز باشد. اگر تاکنون اپل آی دی نداشته‌اید و حال قصد دارید تا یک اپل ای دی برای خودتان بسازید؛ همراه ترابایت سرویس باشید تا راه‌های ساخت اپل آی در را مورد بررسی قرار دهیم.

ساختن اپل آی دی (APPLE ID)

همانطور که ذکر کردم ساختن اپل آی دی کاملا رایگان می‌باشد و برای ساختن آن نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارید و با سادگی می‌توانید APPLE ID خودتان را بسازید. برای ساختن اپل آی دی تنها به یکسری پیش نیازهایی نظیر شماره تلفن همراه خارج از کشور و آدرس دارید که اگر یک شماره تلفن همراه در خارج کشور دارید کارتان بسیار راحت می‌باشد و می‌توانید به سادگی اپل آی دی تان را بسازید. اگر شماره تلفن همراه خارج از کشور ندارید بازهم راه‌هایی برای ساختن اپل آی دی وجود دارد که در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

آموزش ساخت Apple IDبرای اینکه بتوانید یک اپل آی دی داشته باشید همانطور که ذکر کردم باید یک شماره همراه خارج از کشور داشته باشید، اگر شماره تلفن خارج از کشور ندارید بازهم با راه‌های دیگر می‌توانید اپل آی دی درست کنید. برای مثال می‌توانید از شماره‌های مجازی رایگان و پولی استفاده کنید یا از سرویس GOOGLE VOICE استفاده کنید. همچنین یک آدرس غیر ایرانی نیز نیاز دارید که می‌توانید به سایت fakeaddressgenerator مراجعه کنید و برروی گزینه‌ی Random Address کلیک کرده و یک آدرس رندوم خارج از کشور دریافت کنید تا به سادگی بتوانید مراحل ثبت نام را طی کنید.

ساختن اپل آی دی از طریق سایت اپل

برای ساختن اپل آی دی یکی از راه‌ها رفتن به سایت appleid.apple.com می‌باشد. اگر قصد داشته باشید تا از سایت اپل اقدام به سایت اپل آی دی کنید باید یک شماره تلفن همراه خارج از کشور فعال داشته باشید که در ادامه به تمامی این موارد خواهیم پرداخت. پس از ورود به سایت appleid.apple.com به قسمت Create new Account بروید.

ساختن اپل آی دی از طریق سایت اپل

پس از وارد شدن به بخش Create new Account می‌توانید اطلاعات درخواستی را وارد کنید. اطلاعات درخواستی نظر؛ نام و نام خانوادگی، کشور، تاریخ تولد، شماره تلفن همراه و اطلاعات دیگر را وارد می‌کنید و در نهایت گزینه Continue را بزنید تا اطلاعات شما ثبت شود به مرحله بعد بروید. (سعی کنید تاریخ تولد خود را به میلادی تبدیل کنید و وارد کنید و از وارد کردن تاریخ تولد رندوم و الکی خودداری کنید).

ساختن اپل آی دی از طریق سایت اپلهمچنین اگر از طریق سایت اپل قصد به ساختن اپل ای دی داشته باشید باید حتما یک شماره تلفن همراه خارج از کشور فعال داشته باشید، اگر شماره تلفن همراه خارج از کشور ندارید می‌توانید از شماره تلفن‌های مجازی استفاده کنید یا از سایت Google Voice استفاده کنید که یکی از امن ترین راه‌ها می‌باشد. شماره‌های مجازی رایگان بسیار زیادی را می‌توانید در بستر اینترنت پیدا کنید که کار شما را راه بی‌اندازند و شما با موفقیت اکانت اپل آی دی تان را بسازید اما بسیار پر ریسک و خطرناک می‌باشند و اصلا پیشنهاد نمی‌شود. در عوض می‌توانید شماره‌های مجازی پولی را خریداری کنید که امنیت بالاتری دارید اما پیشنهاد ما به شما خریداری یک اکانت Google Voice می‌باشد که هم امنیت بالاتری دارد و هم می‌توانید پسورد ایمیل را تعویض کنید. Google Voice رایگان می‌باشد اما برای ثبت نام حتما باید شماره همراه امریکا داشته باشید اما سایت‌هایی هستند که می‌توانید با مبلغ بسیار کمی یک اکانت Google Voice خریداری کنید و خیالتان را از بابت امنیت و شماره همراه راحت کنید.

پس از آنکه اطلاعات‌تان را در سایت appleid.apple.com وارد کردید و Continue کردید حال نوبت به فعال سازی اپل آی دی شما می‌رسد. برای فعال سازی اپل آی دی ساخته شده باید اپل آی دی را در یکی از محصولات شرکت اپل وارد کنید. پس از وارد کردن اپل آی دی در یکی از محصولات شرکت اپل یک پیغام برای شما به نمایش در می‌آید که باید گزینه Review را بزنید و سپس اطلاعات درخواستی نظیر آدرس را وارد کنید تا اپل آی دی شما فعال شود. (توجه داشته باشید که در هنگام وارد شدن با اپل آی دی به یکی از دستگاه‌های اپل حتما حتما از یک فیلترشکن با iP امریکا استفاده کنید و از آی پی ایران به هیچ عنوان استفاده نکنید).

ساختن اپل آی دی از طریق آیفون

جدا از سایت اپل که می‌توان به سادگی اپل آی دی ساخت، با استفاده از گوشی‌های اپل نیز می‌توان اقدام به ساخت اپل آی دی کرد که در ادامه به این مورد نیز خواهیم پرداخت. برای ساختن اپل آی دی با استفاده از گوشی، ابتدا باید یک گوشی آیفون داشته باشید (مهم نیست که آیفون شما برای چه سالی باشد).

برای ساختن اپل آی دی با گوشی ابتدا به بخش تنظیمات گوشی بروید و سپس برروی Sign in your iPhone کلیک کنید تا صفحه جدید برای شما باز شود.

ساختن اپل آی دی از طریق آیفوندر صفحه جدید عبارت ?Don’t have an Apple ID or forget it را انتخاب کنید. سپس باید گزینه Create Apple ID را انتخاب کنید.

 

ساختن اپل آی دی از طریق آیفون

در مرحله‌ی بعدی شما باید نام و نام خانوادگی و تاریخ تولدتان را وارد کنید. سپس باید ایمیل خودتان را ثبت کنید.

ساختن اپل آی دی از طریق آیفون

در مرحله‌ی بعد باید ایمیل و پسور را وارد کنید. هچنین گزینه‌ای نیز وجود دارد به نام Apple News که می‌توانید در صورت تمایل آن را فعال کنید تا از آخرین اخبار و مسائل مرتبط اپل مطلع شوید. همچنین پس از وارد کردن پسورد باید به یک سوال امنیتی پاسخ دهید که بسیار مهم می‌باشد و برای ریکاوری اکانت به کمک شما می‌آید پس با دقت به این سوال پاسخ دهید.

ساختن اپل آی دی از طریق آیفون

اگر در مرحله‌ی بعدی از شما درخواست شماره تلفن همراه کرد، می‌توانید از شماره مجازی معتبر استفاده کنید. (پیشنهاد می‌کنیم از سرویس Google Voice استفاده کنید که بسیار امنیت بالاتری دارد و می‌توانید روی آن حساب باز کنید). پس از وارد کردن شماره تلفن همراه، اپل یکسری توافق نامه‌ها را پیش روی شما قرار می‌دهد که مجبور به تایید آن‌ها خواهید بود. پس از خواندن توافق نامه گزینه Agree را بفشارید.

ساختن اپل آی دی از طریق آیفون

ساختن اپل آی دی از طریق آیتونز

بهترین راه و مطمئن ترین راه برای ساختن اپل آی دی که می‌توان گفت که کاملا رایگان نیز می‌باشد روش آیتونز است. البته این موضوع را باید ذکر کنم که شما باید نسخه آیتونز iTunes 12.10.5 به قبل را نصب کنید تا بتوانید بدون شماره تلفن همراه اپل آی دی بسازید اما توجه داشته باید که اگر از نسخه‌های قدیمی آیتونز استفاده کنید دیگر نمی‌توانید از حالت بک آپ گیری و کنترل کردن آیفون را داشته باشید اما می‌توانید اپل آی دی را بدون شماره تلفن همراه بسازید.

(نکته: این روش فعلا جواب می‌دهد و معلوم نیست که تا چه زمانی می‌توانید از این روش استفاده کنید.)

پس از نصب آیتونز iTunes 12.10.5 برای موافقت با شرایط گزینه Agree را انتخاب کنید و سپس گزینه Sing in to iTunes را انتخاب کنید. (توجه داشته باشید که لازم نیست حتما شما مک بوک داشته باشید تا بتوانید برنامه آیتونز را نصب کنید، می‌توانید در ویندوز نیز این برنامه را دانلود و نصب کنید و هیچ گونه مشکلی نیز برای شما به وجود نمی‌آید). 

ساختن اپل آی دی از طریق آیتونز

پس از نصب برنامه باید برروی گزینه Sing in to iTunes کلیک کنید و سپس برروی گزینه Create New Apple ID کلیک کنید تا بتوانید اپل آی دی خودتان را بسازید.

ساختن اپل آی دی از طریق آیتونز

در مرحله بعد باید برروی گزینه گزینه Continue کلیک کرده و سپس به مرحله ثبت نام وارد می‌شوید. برای ثبت نام باید ایمیل، رمز عبور و تکرار رمز عبور را وارد کنید و کشور را ایالات متحده امریکا انتخاب کنید و تیک قوانین را نیز بزنید.

 

ساختن اپل آی دی از طریق آیتونز

در قسمت بعد باید نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد را وارد کنید و به 3 سوال امنیتی پاسخ دهید. (توجه داشته باشید که به هیچ عنوان به سوال‌های امنیتی گذرا جواب ندهید و به دقت به این سوال‌ها پاسخ دهید زیرا این سوال ها در هنگام ورود به اکانت در برخی از مواقع به کمک شما می‌آیند). در آخر این صفحه نیز می‌توانید تیک جدیدترین مطالب و خبرها را بزنید تا اپل بتواند جدیدترین خبرها را برای شما ارسال کند.

ساختن اپل آی دی از طریق آیتونز

در ادامه باید اطلاعاتی نظیر آدرس و شماره تلفن را وارد کنید. برای وارد کردن آدرس، توجه داشته باشید که چون کشور را امریکا انتخاب کردید باید آدرس شما در ایالات متحده امریکا باشد و برای این کار می‌توانید در گوگل سرچ کنید Fake Address Generator و یک آدرس فیک را انتخاب کنید و در اطلاعات درخواستی وارد کنید. برای وارد کردن شماره تلفن نیز می‌توانید از سرویس Google Voice یا شماره‌های مجازی پولی استفاده کنید. روش پرداخت را نیز برروی None قرار دهید.

ساختن اپل آی دی از طریق آیتونز

در ادامه یک ایمیل حاوی کد تایید برای شما ارسال می‌شود و شما این کد را در کادر مربوطه وارد می‌کنید و به همین سادگی اپل آی دی شما ساخته می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید.

جمع بندی

در کل در حال حاضر 3 راه برای ساختن اپل آی دی به صورت نسبتا رایگان در اختیار ما قرار دارد و می‌توانیم از این سه روش استفاده کنیم تا اپل آی دی مان را بسازیم. این سه روش همانطور که ذکر کردم شامل آیتونز، آیفون و سایت اپل می‌باشد که می‌توانید با یکی از این موارد اپل آی دی بسازید. برای ساختن شماره تلفن نیز چندین راه پیش روی شما وجود ارد که پیشنهاد ما به شما سرویس Google Voice و شماره‌های مجازی پولی می‌باشد که این دو راه مطمئن ترین راه‌ها می‌باشند. برای یافتن آدرس نیز باید به سایت‌هایی نظیر Fake Address Generator بروید تا بتوانید مشابه اطلاعاتی که دادید یک آدرس خوب و مناسب پیدا کنید.


جزئیات blog

پاسخی بگذارید