بررسی ایکس باکس سری اس

بررسی ایکس باکس سری اس

پس از مدت‌ها انتظار برای عرضه کنسول‌های نسل نهمی، ایکس باکس و پلی استیشن، هر کدام از این کنسول‌ها، یک نسخه جداگانه را به همراه خود به بازار آوردند. مایکروسافت و سونی، چهار کنسول مختلف را روانه بازار کردند که می‌توان با جرات گفت که کنسول‌های شرکت‌های مایکروسافت و سونی از ویژگی‌های منحصر به فردی بهره مند هستند. به طور خلاصه باید ذکر کرد که Xbox Series S یک کنسول فوق العاده برای افرادی است که بنابر دلایلی توان خرید یک کنسول 500 دلاری را ندارند، کاملا مناسب بوده مخصوصا که در کنار آن ویژگی‌های مختلف دیگری نیز وجود دارد که مربوط به دانلود بازی‌های مختلف تنها با پرداخت ماهیانه و حداکثر 15 دلار، این کنسول را واقعا ارزش‌مند خواهد کرد.

ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 با قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند، افراد را ترغیب به خرید خواهد کرد. اما جدا از ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5، یک کنسول جالب و هیجان انگیز و کاملا مناسب برای افرادی که توان خرید بالایی ندارند نیز عرضه شده است. ایکس باکس سری اس با وجود تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌های جذابی که در خود جای داده است، قیمت خوبی دارد و باوجود این که اندازه بسیار جمع و جوری نسبت به برادر بزرگ‌تر خود یعنی ایکس باکس سری ایکس دارد، اما مشخصات سخت افزاری جذابی نیز داراست. براساس اطلاعاتی که منتر شده است، ایکس باکس سری اس از قیمت عرضه خود نیز ارزش بالاتری دارد و مایکروسافت در عرضه آن احتمالا یا سود مادی نمی‌برد یا از بودجه خود نیز در تولید آن در حال استفاده است و این موضوع به احتمال بسیار زیاد برای بالا بردن محبوبیت ایکس باکس است.

سونی نیز کنسولی تمام دیجیتال را عرضه کرده است ولی قیمتی معادل 400 دلار را داراست اما از طرفی دیگر ایکس باکس سری اس در کنار تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌های جذاب خود، یک کنسول تمام دیجیتال است که تنها تفاوت آن با کنسول‌های 500 دلاری نسل نهمی در تمام دیجیتال بودن خود و عدم ارائه رزولوشن 4K نیز یکی دیگر از دلایلی بزرگ است که این کنسول را با برادر بزرگ‌تر خود یعنی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 متفاوت کرده است. تفاوت دیگر این کنسول نیز مربوط به طراحی آن است؛ برخلاف کنسول‌های 500 دلاری نسل نهمی، این کنسول از طراحی جمع و جورتر نیز بهره‌مند است. باتوجه به قیمت دلار و فروش بازی‌های پلی استیشن 5 با قیمت‌هایی بسیار بالا، باعث شده است تا ارزش خرید این کنسول در ایران بسیار بالا رود چرا که علاوه‌بر پرداخت تنها 300 دلار، شما برای تجربه بازی‌ها نیز دیگر نیازی نیست که 60 دلار میانگین بابت هر بازی برای پلی استیشن 5 پرداخت کنید و تنها با پرداخت حداکثر 15 دلار ماهیانه، می‌توانید دسترسی به دانلود بیش از 100 بازی را داشته باشید. در ادامه بررسی کنسول ایکس باکس سری اس همراه ترابایت سرویس باشید.

بررسی ایکس باکس سری اسطراحی و کیفیت ساخت

طراحی و کیفیت ساخت ایکس باکس سری اس باتوجه به قیمت آن، واقعا فوق العاده است و مایکروسافت علاوه‌بر این که یک کنسول جمع و جور را روانه بازار کرده است، به خوبی توانسته نیازهای گیمرها و کاربران را برطرف سازد. کنسول ارزان قیمت نسل نهمی شرکت مایکروسافت ظاهری به مراتب جمع و جورتر نسبت به برادر بزرگ‌تر خود یعنی ایکس باکس سری ایکس دارد و کیفیت ساخت بالای خود را حفظ کرده است. جالب است بدانید که این کنسول حدود 60 درصد از ایکس باکس سری ایکس کوچک‌تر بوده و به عنوان کوچک‌ترین کنسول تاریخ مایکروسافت یاد خواهد شد. این کنسول همچنین از نظر طراحی، بسیار خوب عمل کرده است و به دلیل کوچک بودن، داغ نخواهد کرد چرا که مایکروسافت یک دایره بزرگ سیا‌ه رنگ را برروی آن طراحی کرده است که مربوط به فن خنک‌کننده آن است و اگر به دقت به کنسول نگاه کنید، متوجه حفره‌هایی دایره‌ای شکل خواهید شد که به خوبی توانایی آن را دارند تا هوا را به خوبی به گردش در آورند. همچنین هم‌اکنون از این کنسول تنها با یک رنگ سفید عرضه شده است و از طرفی دیگر شما به عنوان خریدار و مصرف کننده توانایی آن را خواهید داشت که کنسول را علاوه‌بر استفاده به صورت عمودی، به صورت افقی نیز برروی میز قرار دهید.

بررسی ایکس باکس سری اس ظاهر این کنسول نیز واقعا نسبت به قیمت آن جذاب بوده و از کیفیت ساخت مناسبی بهره‌مند است. از ویژگی‌های طراحی این کنسول می‌توان به جمع و جور بودن آن، طراحی خوب و مناسب، قرار دادن حفره‌های بسیار در این کنسول برای گردش هوا و کم داغ کردن آن در طول استفاده اشاره کرد. همچنین ایکس باکس سری اس از لحاظ تعداد پورت نیز مشکلی نخواهد داشت و شاهد به کار گیری انواع پورت‌های بروز در این کنسول هستیم که می‌تواند برای متصل کردن وسائل دیگر به این کنسول، کمک شایانی به گیمرها کند. به صورت کلی مایکروسافت رویکردی متفاوت با سونی را در پیش گرفته است و سونی اقدام به انتشار کنترلر های جدید و طراحی متفاوت کنسول نسل نهمی خود کرده است اما در مقابل مایکروسافت با ارائه همان کنترلر قبلی و تغییرات جزئی و طراحی یک کنسول ساده، سعی در جلب توجه گیمرها دارد. در واقع مایکروسافت اهداف ساده‌ای را دنبال می کند. این شرکت به دنبال جذب هرچه بیشتر مخاطب یا گیمر برای سیستم بازی‌های خود است.

بررسی ایکس باکس سری اسسخت افزار

همان طور که اطلاع دارید، سخت افزار در ارائه دادن کیفیت بالا از نظر گرافیک، FPS بالا و همچنین کیفیت بالا که در این کنسول شاهد ارائه وضوح تصویر 1440P هستیم. این کنسول نیز مانند برادر خود از لحاظ قدرت سخت افزاری از کنسول‌های نسل هشتمی فاصله زیادی پیدا کرده است و شاهد یک مشخصات سخت افزاری بالا برروی برگه هستیم. این کنسول در برخی از مشخصات سخت افزاری مانند کنسول‌های نسل نهمی 500 دلاری عملکرد دارد ولی در برخی از مشخصات سخت افزاری دیگر عملکرد ضعیف‌تری به مراتب نسبت به ایس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 دارد. قیمت 300 دلاری آن باعث شده است تا این کنسول دیگر کیفیت 4K را تقدیم گیمرها نکند اما 1440P نیز وضوح تصویر پایینی نخواهد بود. یکی از ویژگی‌هایی که این کنسول نسبت به قیمت خود دارد، ارائه 60 FPS واقعی در بازی‌های ویدئویی است که ارزش این کنسول را بیش از پیش افزایش داده است. همچنین این کنسول یک SSD توانمند را در خود جای داده است که باعث کاهش زمان بارگیری بازی‌های ویدئویی شده است.

SSD این کنسول نسبت به برادر بزرگ‌تر خود کمی ضعیف‌تر است و فضای کمتری نیز داراست اما هنوز ویژگی‌های خود را حفظ کرده است که در این میان می‌توان به ارائه بهتر FPS نسبت به نسل قبل، لود سریع بازی‌ها و نصب سریع بازی‌ها اشاره مستقیم داشت.  اگر کمی با دقت بالا به اطلاعات ارائه شده توجه کنید، متوجه خواهید شد که باوجود این که ایکس باکس سری اس قیمت پایینی به مراتب نسبت به ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 دارد، اما عملکرد قابل توجهی را از خود نشان خواهد داد. می‌توان باجرات گفت که تنها تفاوت چشم‌گیر این کنسول نسبت به کنسول‌های 500 دلاری، عدم ارائه وضوح 4K است که می‌تواند برای بسیاری از افرادی که از دارندگان تلویزیون‌های 8K و 4K نیستند نیز کاملا مناسب باشد. تنها نکته منفی‌ای که باتوجه به قیمت این کنسول به چشم نمی‌آید، حافظه کم آن است که کمی نگهداری بازی‌های مختلف را در مدت زمان بالا را سخت کرده است. مطمئنا این کنسول با مشخصات سخت افزاری که دارد، به زودی یکی از گزینه‌های محبوب گیمرها مخصوصا افرادی که توان خرید بالایی ندارند خواهد شد.

بررسی ایکس باکس سری اسکنترلر

کنترلر ایکس باکس واقعا یکی از دلایلی است که بسیاری از افراد دست به خرید کنسول‌های آن می‌زنند. کنترلر ایکس باکس سری اس تنها از نظر رنگ با کنترلر ایکس باکس سری ایکس تفاوت دارد. کنترلر کنسول نسل هشتمی مایکروسافت یعنی ایکس باکس وان، واقعا یک کنترلر جذاب، بی‌نقص و خوش ساخت بود که علاوه‌بر احساس راحتی در دست، اطلاعات مختلفی مبنی بر قدرتمند بودن گیمرهای ایکس باکس در بازی‌های آنلاین منتشر می‌شد. مایکروسافت در نسل قبل اعلام کرد که کنترلر نسل هشتمی مایکروسافت، مهندسی توسعه یافته است و واقعا در تجربیات ما، این صحبت واقعی بوده و نه یک ادعا. حال که کنترلر پلی استیشن 5 نیز از نظر ارگونومی بسیار شباهت به کنترلر یکس باکس پیدا کرده، بیشتر می‌توان متوجه شد که چقدر کنترلر ایکس باکس سری ایکس و اس برای بازی ارزشمند هستند.

بررسی ایکس باکس سری اسدر مقایسه کنترلر این کنسول با نسخه قبلی خود، باید ذکر کرد که تغییرات بسیار جزئی در آن اعمال شده است و مایکروسافت با یکدست کردن این کنسول، زیبایی را بیش از پیش برای کاربران خود به ارمغان اورده است. جالب است بدانید که کنترلرهای ایکس باکس هنوز از باتری‌های معمولی AA استفاده می‌کنند و ایکس باکس علاوه‌بر این که این موضوع را یک نکته منفی خطاب نمی‌کند، بلکه به دلیل انعطاف پذیر بودن شرایط استفاده، این موضوع را یک نکته کاملا مثبت معرفی می‌کند. کنترلرهای کنسول ایکس باکس مانند همیشه سبک و خوش دست بوده‌اند. نکته‌ی دیگری که واقعا جالب است، کنترلر ایکس باکس سری ایکس و اس هر دو نسبت به نسل قبلی خود سبک شده‌اند ولی کنترلر پلی استیشن 5 به مراتب سنگین‌تر از قبل شده است. همچنین می‌توان با جرات گفت که تنها تغییر بزرگ در کنترلر جدید کنسول ایکس باکس، اضافه شدن یک دکمه Share است که به گیمرها اجازه خواهد داد تا عکس‌ها و ویدئوهای خود را از بازی‌ها به راحتی تهیه کنند و برای دوستان خود ارسال کنند. به صورت کلی و همان طور که پیش‌تر نیز ذکر شد، مایکروسافت سعی در تغییر کنترلر خود نداشته است و کنترلر قبلی خود را که کاملا مناسب و دوست‌داشتنی بوده را با اعمال تغییرات بسیار کم، روانه بازار کرده است. همچنین شرکت اپل نیز در حال فعالیت با بخش ایکس باکس است تا در گوشی‌های آیفون شاهد پشتیانی از دسته ایکس باکس باشیم و مطمئنا این همکاری‌ها در آینده بیشتر به چشم خواهند خورد و در تجربه‌ی گیمرها از کنترلر ایکس باکس تاثیر چشم‌گیری خواهد داشت.

بررسی ایکس باکس سری اسرابط کاربری ایکس باکس سری اس

همان طور که پیش‌تر نیز در رابطه با اهداف مایکروسافت توضیحاتی ارائه شد، لازم به ذکر است که مایکروسافت در تمامی بخش‌های کنسول نسل نهمی خود در پیش گرفته است و رابط کاربری جذاب و ساده مایکروسافت، توانایی آن را دارد تا هر گیمری را جذب خود کند. رابط کاربری ایکس باکس سری اس نیز مانند برادر بزرگ‌تر خود از ویژگی‌هایی ازجمله برطرف کردن خطای پر شدن حافظه بهره‌مند است و این به صورتی خواهد بود که اگر شما با خطای پر بودن حافظه‌ی کنسول مواجه شدید، مایکروسافت به شما این اجازه را خواهد داد که بازی‌ای را که در حال نصب یا دانلود آن هستید را بخش‌های مختلفی از آن را حذف کنید که در این میان می‌توان به دسترسی به حذف بخش مولتی‌پلیر یا داستانی اشاره مستقیم کرد تا علاوه‌بر صرفه‌جویی در حافظه کنسول و حذف نکردن بازی‌های مختلف، در زمان شما نیز تاثیرات مثبتی نیز خواهد گذاشت. همچنین می‌توانید بازی‌های خود را با بالاترین سطح از وضوح کنسول و به صورت نرخ فریم 60FPS ظبط یا استریم کنید.

همچنین می‌توانید بازی‌های نسل قبل را به صورت خودکار و ریمستر برروی کنسول جدید تجربه کنید که می‌تواند در پرداخت پول دوباره صرفه جویی شود و جالب است که مایکروسافت از بسیاری از بازی‌های قدیمی خود یعنی در نسل هشتم پشتیبانی خواهد کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های رابط کاربری این کنسول، اجازه‌ی دانلود بازی‌های مورد علاقه قبل از پیش‌خرید آن‌هاست که می‌تواند بسیار جذاب باشد چرا که پس از عرضه، شما به سرعت وارد بازی خواهید شد. ویژگی دیگر رابط کاربری ایکس باکس مربوط می‌شود به استفاده ویدئو و عکس‌های گرفته شده در بازی که می‌توانید در گوشی خود از تمامی این موارد بهره‌مند شوید. همچنین اگر شما صاحب یک بچه هستید، می‌توانید در ایکس باکس سری ایکس و اس از فعالیت‌های او خبردار شوید و بر بازی‌های کودک خود نظارت مستقیم داشته باشید. کم کردن صدای دوست پرحرف یا زیر نظر گرفتن فعالیت‌های دوستان، از دیگر ویژگی‌های رابط کاربری ایکس باکس به حساب می‌آید. آخرین ویژگی جدید و هیجان انگیز رابط کاربری ایکس باکس، مربوط به شخصی سازی است که مطمئنا بسیاری از گیمرها علاقه بسیار شدیدی به این نوع فعالیت‌ها مخصوصا در کنسول خود دارند. کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس این اجازه را به شما خواهند داد تا رابط کاربری خود را تغییر دهید و آن طور که باب میل شما است، طراحی شود تا تجره‌ی بهتری را بتواند نصیب شما کند. در نهایت نیز می‌توان گفت که ایکس باکس سری اس در بخش رابط کاربری فوق العاده کار کرده است و می‌تواند توجه بسیاری از ارفراد را به خود در سال‌های آینده جلب کند.

بررسی ایکس باکس سری اسبازی های نسل بعد

بازی های نسل بعدی واقعا جذاب هستند و تا به اینجای کار توانسته‌اند تا توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کنند. سونی با سری Marvel’s Spider-Man و سری The Last of Us و مایکروسافت نیز با بازی‌هایی ازجمله سری Forza Horizon و Halo Infinite توانسته‌اند تا توجه بسیاری از گیمرها را به نسل بعدی کنسول‌های خانگی جلب کنند. باوجود این که مایکروسافت در نسل قبل علاوه‌بر شروع ضعیف، بازی‌های انحصاری بسیار کم‌تری را نسبت به پلی استیشن 4 روانه بازار کرد، اما این بار موضوع کمی متفاوت شده است. در نسل قبل بسیاری از افراد تنها به دلیل کمبود بازی‌های انحصاری دست به خرید ایکس باکس وان نمی‌زدند ولی در نسل نهم ایکس باکس بازی‌های بسیاری را به عنوان بازی‌های انحصاری خود معرفی کرده است و روانه بازار کرده است. ایکس باکس سری ایکس و اس هم‌اکنون از بسیاری از بازی‌های انحصاری بهره‌مند هستند و ویژگی‌های مختلف این کنسول که حالا بازی‌های انحصاری نیز به آن اضافه شده است، مطمئنا ایکس باکس سری اس و ایکس در گذر زمان می‌تواند توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند.

همچنین مایکروسافت در حال خرید استودیوهای مختلف است تا با خرید و ساخت بازی‌های انحصاری برای کنسول نسل نهمی خود، محبوبیت خود را بیش از پیش افزایش دهد. از بازی‌های انحصاری که تاکنون برای کنسول نسل بعدی معرفی یا عرضه شده‌اند می‌توان به Senua’s Saga: Hellblade 2 و Halo Infinite و سری Gears و سری Forza Horizon اشاره کرد. مایکروسافت بر این باور است تا کنسول نسل نهمی خود را با بازی‌های انحصاری زیاد و جذاب معرفی و روانه بازار کند تا در دراز مدت در محبوبیت آن تاثیرات مثبتی داشته است. پشتیبانی از بازی‌های نسل‌های قبلی نیز واقعا جذاب است و گیمرها می‌توانند با در اختیار داشتن نسخه دیجیتال یا فیزیکی بازی‌ها، در کنسول نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس و اس به صوت ریمستر تجربه کنند و مطمئنا می‌تواند برای بسیاری از کاربران ایکس باکس سری ایکس و اس جذاب بوده باشد. همچنین افرادی که توان خرید بالایی در دریافت بازی‌های پلی استیشن ندارند، بهتر است تا دست به خرید کنسول‌های ایکس باکس بزنند چرا که تنها با پرداخت حداکثر 15 دلار ماهیانه، شما می‌توانید دسترسی به دانلود بیش از 100 بازی را از طریق ایکس باکس گیم پس داشته باشید.

بررسی ایکس باکس سری اسنتیجه

ایکس باکس سری اس را می‌توان یکی از به‌صرفه‌ترین کنسول‌های نسل نهمی معرفی کرد که با پرداخت تنها 300 دلار می‌توان کنسولی با ارزش بالا را در نسل نهم دریافت کرد. همچنین این کنسول برای افرادی که توان خرید بالایی نیز ندارند بسیار مناسب خواهد بود یا از طرفی دیگر افرادی که در خانه خود به تلویزین‌های 8K یا 4K دسترسی ندارند، مطمئنا از این کنسول نسل نهمی شرکت مایکروسافت حمایت خواهند کرد. این کنسول از نظر طراحی واقعا جمع و جور بوده و از طرفی دیگر کیفیت ساخت بالایی نیز دارد. طراحی آن علاوه‌بر این که شاهد یک کنسول جمع و جور هستیم، بلکه گردش هوا به خوبی در آن جریان پیدا خواهد کرد و مشکلی از نظر طراحی وجود ندارد و این بخش را می‌توان یکی از نکات مثبت این کنسول نیز معرفی کرد. سخت افزار این کنسول نیز بسیار جذاب و دوست داشتنی است چرا که با پرداخت تنها 300 دلار، شما صاحب یک کنسول با نرخ فریم بالا و وضوح کیفیت مناسب که می‌تواند برای بسیاری از افرادی که در خانه خود صاحب یک تلویزیون 8K یا 4K نیستند کاملا مناسب بوده باشد.

SSD خوب و سرعت بالای این کنسول نیز، بازی‌ها را با سرعت بالایی اجرا خواهد کرد و تنها مشکلی که این کنسول دارد و البته با در نظر گرفتن قیمت آن، این مشکل نیز برطرف خواهد شد مربوط به حافظه این کنسول است که نسبت به کنسول‌های نسل نهمی کم‌تر است و صاحبان این کنسول می‌توانند بازی‌های کم‌تری را به مراتب نسبت به ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 نصب یا دانلود کنند. در رابطه با رابط کاربری نیز می‌توان با جرات گفت که این بخش از کنسول ایکس باکس واقعا جذاب است و امکانات بسیار زیادی را در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد. کنترلر ایکس باکس سری ایکس و اس نیز جزو یکی از بخش‌هایی است که واقعا نسبت به طراحی و راحتی، یک پله از کنترلرهای پلی استیشن بالاتر بوده و در این نسل نیز این موضوع هنوز وجود دارد و کنترلر ایکس باکس سری ایکس و اس تغییرات جزئی داشته است و مانند همیشه خوش دست، طراحی عالی و کیفیت بالای ساخت باعث شده است تا گیمرهای بسیاری جذب خرید این کنترلر شوند. بازی‌های انحصاری نسل بعدی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس نیز مانند همیشه جذاب بوده‌اند و در این نسل ایکس باکس تصمیم گرفته است تا اشتباهات قبلی خود را تکرار نکند و برای کنسول خود بازی‌های انحصاری مختلف و با کیفیت را روانه بازار کند.

مطمئنا کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس در این نسل فوق العاده عمل کرده‌اند و به مرور زمان باعث شناخته شدن ایکس باکس و محبوبیت بالای آن در میان گیمرها خواهد شد. از ویژگی‌های کنسول‌های ایکس باکس می‌توان به سرویس ایکس باکس گیم پس، طراحی فوق العاده، توان سخت افزاری بالا و رابط کاربری و در نهایت بازی‌های انحصاری جذاب اشاره مستقیم داشت که در آینده‌ای نه چندان دور باعث محبوبیت بالا نست به پلی استیشن خواهد شد. ایکس باکس سری اس یک کنسول جذاب و امکانات مختلف است که می‌تواند برای فرادی که بودجه مناسبی برای خرید کنسول‌های نسل نهمی ندارند، کاملا مناسب باشد و تجربه خوبی را در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین باتوجه به قیمت دلار، افراد نسبتا کمی در کشور وجود دارند که توان خرید کنسول‌های 500 دلاری مخصوصا پلی استیشن 5 با بازی‌های 60 دلاری آن، را داشته باشند، در عوض ایکس باکس سری اس یک کنسول 300 دلاری با توان بالا است که با توجه به سرویس گیم پس که می‌توانید با پرداخت مبلغی حداکثر 15 دلار، به دانلود بیش از 100 بازی دسترسی داشته باشید. امیدوار هستیم تا از بررسی ایکس باکس سری اس نهایت استفاده را برده باشید. در ادامه پیشنهاد می‌شود تا بررسی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 را از دست ندهید.


پاسخی بگذارید