مزایای استفاده از کول پد برای لپ تاپ

مزایای استفاده از کول پد برای لپ تاپ

لپ تاپ ها یا کامپیوترهای رومیزی روز به روز در حال کوچک تر شدن هستند و همین کوچک شدن آن‌ها موجب کوچک تر شدن و بیهوده شدن سیستم خنک کنندگی می‌شود. لپ تاپ های قدیمی تر دارای سیستم خنک کنندگی خوبی بودند و به راحتی می‌توانستند دمای پردازنده مرکزی و گرافیکی را دفع کنند. اما بسیاری از سیستم خنک کنندگی لپ تاپ های امروزی با توجه به کوچک تر شدن سیستم خنک کنندگی بازدهی خوبی را ندارند و همین امر موجب خراب شدن زود هنگام لپ تاپ می‌شود. سیستم خنک کنندگی برای لپ تاپ ها و کامپیوترها بسیار مهم و حیاتی می‌باشد و خوب کار نکردن آن می‌تواند موجب مشکلاتی بسیار بزرگ برای سیستم شما شود.

سیستم‌های خنک کننده جانبی در بازار به نام کول پد وجود دارند که می‌توانند به سیستم خنک کنندگی لپ تاپ ها کمک بزرگی کنند و دمای سیستم را به خوبی دفع کنند و از داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ها جلوگیری کنند. اگر می‌خواهید که لپ تاپ شما عمر طولانی داشته باشد و بتواند چندین سال بدون هیچ دغدغه‌ای برای شما کار کند باید یک کول پد برای لپ تاپ‌تان تهیه کنید تا سیستم خنک کنندگی بتواند به خوبی دمای موجود را دفع کند. در ادامه قصد داریم تا درباره مزایای استفاده از کول پدها صحبت کنیم؛ همراه ترابایت سرویس باشید.

آیا کول پد برای لپ تاپ ضروری است؟

همانطور که ذکر کردم لپ تاپ ها دارای سیستم خنک کنندگی ضعیفی هستند و به خوبی نمی‌توانند دمای سیستم شما را دفع کنند و همین امر باعث به مشکل خوردن قطعات الکترونیکی لپ تاپ پس از مدتی می‌شود. یک راه بسیار خوب برای کاهش دمای لپ تاپ ها وجود دارد و آن راه نیز استفاده از کول پد می‌باشد که می‌توانید جریان هوا را در لپ تاپ به خوبی به گردش در بیاورد و سیستم خنک کنندگی لپ تاپ به خوبی عمل کند. کول پدها دارای فن‌هایی هستند که می‌توانند باعث ارتقای سیستم خنک کنندگی شوند. در واقع کول پدها جراین هوا را از زیر دستگاه به سیستم خنک کنندگی لپ تاپ وارد می‌کنند و باعث می‌شوند که سیستم خنک کنندگی لپ تاپ به خوبی کار کند و گرما را به خوبی دفع کند. بسیاری از کول پدهای امروزی دارای صدای بسیار کمی هستند و قابلیت تنظیم سرعت فن‌ها را نیز دارند. همچنین بسیاری از کول پدهای امروزی به نوعی هاب USB نیز هستند و می‌توانند نیاز روزانه را پاسخگو باشند.

مزایای استفاده از کول پد برای لپ تاپبسیاری از لپ تاپ ها دمای بالایی را تولید می‌کنند و همین دمای بالا می‌تواند باعث بروز مشکلاتی نظیر ریستارت شدن و خرابی قطعات دیگر نظیر پردازنده گرافیکی شود. اگر می‌خواهید تا لپ تاپ شما عمر بیشتر و کارایی بهتری داشته باشد باید از یک کول پد خوب برای لپ تاپ‌تان استفاده کنید که بتواند دمای تولید شده توسط لپ تاپ را دفع کند. اگر با لپ تاپ بازی می‌کنید یا کارهای سنگین گرافیکی انجام می‌دهید، یک کول پد خوب چند فن می‌تواند به دفع دمای بالای لپ تاپ کمک کند و از ریستارت شدن بدلیل دمای بسیار بالا جلوگیری کند، اما اگر از لپ تاپ‌تان تنها کارهای سبک نظیر فیلم دیدن و وب گردی را طلب می‌کنید عملا نیازی به کول پد ندارید. اگر لپ تاپ شما به شدت داغ می‌کند ابتدا به شما پیشنهاد می‌کنیم که لپ تاپ‌تان را در یک مرکز خدمات معتبر سرویس کنید تا تمامی گرد و خاک‌های سیستم از بین بروند و سیستم خنک کنندگی بتواند به خوبی کار کند و همچنین از اجزای سخت افزاری لپ تاپ تست گرفته شود تا از عملکرد خوب آن‌ها اطمینان حاصل شود. پس از سرویس کردن لپ تاپ اگر بازهم لپ تاپ شما داغ می‌کند، می‌توانید از یک کول پد کیفیت بالا و قیمت مناسب استفاده کنید.

مزایای استفاده از کول پد برای لپ تاپ

مزایای استفاده از کول پد برای لپ تاپ

همانطور که ذکر کردم، کول پد می‌تواند دمای لپ تاپ را به نوعی کاهش دهد و به سیستم خنک کنندگی کمک کند. کول پد می‌تواند مزایای زیادی برای لپ تاپ داشته باشد، مزایایی نظیر افزایش طول عمر قطعات سخت افزاری لپ تاپ، دفع دمای بالا لپ تاپ و بسیاری از موارد دیگر که می‌تواند بسیار برای لپ تاپ مفید باشد. همچنین بسیاری از کول پدهای کنونی بازار سر و صدای کمی دارند و مجهز به هاب نیز هستند و انرژی خود را از USB تامین می‌کنند. کول پد هوا را در داخل لپ تاپ بهتر به جریان در می‌آورد و هوای داخلی لپ تاپ همیشه در حال تهویه است.

مزایای استفاده از کول پد برای لپ تاپاگر تصمیم به خرید کول پد برای لپ تاپ خود گرفته‌اید ابتدا باید بدانید که کول پد را برای چه نیاز دارید و سپس به سراغ کول پدهایی با آن ویژگی بگردید. همچنین باید بدانید که لپ تاپ شما چند اینچ می‌باشد و چنین مواردی را نیز در نظر بگیرید. پیشنهاد می‌شود راهنمای خرید کول پد لپ تاپ را نیز قبل از خرید مطالعه کنید.


پاسخی بگذارید