کورتانا دیگر از اندروید و iOS پشتیبانی نمی کند

کورتانا دیگر از اندروید و iOS پشتیبانی نمی کند

همه‌ی ما می‌دانیم که کورتانا دارای مشکلات متعددی است و مایکروسافت طی ماه‌های اخیر در حال اعمال تغییراتی برروی این دستیار صوتی بوده است. حال دیگر نمی‌توان کورتانا را یک پروژه‌ی موفق دانست و مایکروسافت اعلام کرده است که کورتانا از کار خود در اپلیکیشن اندروید و iOS پایان می‌دهد.

کورتانا دارای مشکلات متعددی می‌باشد که چندین ماه پیش دچار تغییراتی شد و حال مایکروسافت اعلام کرده است که این دستیار صوتی کار خود را در اپلیکیشن‌های اندروید و آی او اس به پایان می‌رساند. حدود چندین ماه تا اجرای این پروژه فاصله داریم و کاملا مشخص بود که کورتانا به پایان خود نزدیک است. مایکروسافت پشتیبانی از Cortana Skills را برای شرکت‌های ثالت در تاریخ 7 سپتامبر متوقف خواهد کرد. پس از متوقف کردن پشتیبانی Cortana Skills، مایکروسافت به سراغ اپلیکیشن کورتانا می‌رود و این اپلیکیشن را برای اندروید و آی او اس کنار می‌گذارد و این کار را از اوایل سال 2021 انجام خواهد داد.

کورتانا دیگر از اندروید و iOS پشتیبانی نمی کند

کورتانا از این پس کاربردی تر خواهد شد و به عنوان بخشی از اپلیکیشن آفیس 365 به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این دستیار صوتی از این پس از نرم افزارهای Teams و Outook نیز پشتیبانی خواهد کرد. کورتانا قرار است از این به بعد کاربردی تر شود و بیشتر به کمک شما بیاید ولی دیگر قابلیت‌های کنترل ابزار هوشمند خانگی را نخواهد داشت، اما می‌‌تواند اپلیکیشن‌ها را کنترل کند.


پاسخی بگذارید