گوگل و مایکروسافت قصد دارند تا مصرف رم مرورگر کروم را کاهش دهند

گوگل و مایکروسافت قصد دارند تا مصرف رم مرورگر کروم را کاهش دهند

گوگل و مایکروسافت هم‌اکنون در حال همکاری با یکدیگر هستند تا مصرف رم ویندوز ۱۰ در مرورگر کروم را کاهش دهند. جالب است بدانید که مرورگر مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم از مرورگر گوگل یعنی کروم کمتر رم استفاده می‌کند.

ویژگی مصرف کم از رم در مرور مایکروسافت تحت عنوان Segment Heap از آن یاد می‌شود و لازم به ذکر است که آن قابلیت مخصوص ویندوز می‌باشد. براساس توضیحات مایکروسافت این ویژگی برای برنامه‌های Win32 شامل کروم کارایی دارد. براساس اطلاعات منتشر شده این ویژگی باتوجه به رایانه کاربر عملکرد متفاوتی دارد اما تاثیر قابل توجهی بر فرایندهای چند هسته‌ای دارد. در جریان تست‌های انجام شده نیز مشخص شده که سوئیچ به Segment Heap باعث صرفه‌جویی ۲۰۰ مگابایتی رم در این مرورگر شده است. تاکنون این دو شرکت تست‌های بزرگی را انجام داده‌اند و در نتیجه برخی از کاربران کروم‌بوک‌ها، مک‌ و لینوکس از چنین ویژگی بهره می‌برند.

تاکنون نتایج مختلفی به دست آمده است و هم‌اکنون در مرحله سوم یعنی اولویت باگ‌های مرورگر کروم قرار دارد. همچنین باید این را در نظر داشت که احتمال لغو این همکاری و پایان همکاری بین گوگل و مایکروسافت نیز وجود دارد چرا که امنیت کروم برای گوگل از هر موضوع دیگری مهم‌تر می‌باشد. نظر شما در رابطه با این موضوع چه می‌باشد؟ آیا گوگل و مایکروسافت در مسیری که قدم گذاشته‌اند نتیجه خواهند گرفت؟


پاسخی بگذارید