گارانتی ترابایت

ترابایت سرویس ( واحدخدمات پس ازفروش شرکت توسعه تجارت رایانه آپادانا)

ترابایت ، پیشرو در خدمات

ماموریت

ماموریت ما این است که با همکاری یکدیگر به عنوان اعضای گروه ترابایت سرویس با تجربه ارائه خدمات منحصر به فرد در مجهزترین مرکز خدمات به  مشتریان، و حمایت بی دریغ از مشتریان خود به سرانجام رسانیم.

چشم انداز

کسب جایگاه بهترین و معتبر ترین شرکت در میان ارائه دهندگان خدمات IT تا سال 2021 میلادی

اهداف

1- توسعه مناطق مجاز جهت ارائه خدمات

2- بهبود مدت زمان ارائه خدمات به مشتریان(TAT) و بالا بردن رضایت مشتری

3- گسترش شبکه تحت پوشش

برندهای گارانتی ترابایت


  1. گارانتی مسترتک
  2. گارانتی مسترتک

مسترتک

باتشکر از اعتماد وانتخاب شما جهت آگاهی از شرایط گارانتی ومدت زمان گارانتی محصولات مسترتک لطفا پس ازورود محصول خودرا انتخاب نمایید .

  1. گارانتی تیم گروپ
  2. گارانتی تیم گروپ

تیم گروپ

باتشکر از اعتماد وانتخاب شما جهت آگاهی از شرایط گارانتی ومدت زمان گارانتی محصولات تیم گروپ لطفا پس ازورود محصول خودرا انتخاب نمایید .

  1. گارانتی ایسوس
  2. گارانتی ایسوس

ایسوس

باتشکر از اعتماد وانتخاب شما جهت آگاهی از شرایط گارانتی ومدت زمان گارانتی محصولات ایسوس لطفا پس ازورود محصول خودرا انتخاب نمایید .

ساعت کارمرکزخدمات ترابایت سرویس شنبه تا چهارشنبه ازساعت 9:30 الی 17 و پنج شنبه ها 9:30 الی 13


شرایط کلی گارانتی ترابایت


1- کلیه کالاهای دارای گارانتی ترابایت سرویس حتما باید روی خود محصول و یا بسته بندی آن دارای هلوگرام این شرکت باشد و انجام خدمات گارانتی تنها منوط به ارائه کالا به همراه هلوگرام است. لذا در صورت قرار گرفتن هلوگرام ترابایت بر روی بسته بندی کالا حتما بسته بندی آن را برای استفاده از خدمات گارانتی حفظ نمایید.
2- هرگونه مخدوش شدن هلوگرام ترابایت و یا لیبل موجود بر روی محصولات ( به ویژه در مورد رم ) که توسط تولید کننده بر روی آن نصب می شود باعث خارج شدن محصول از گارانتی خواهد شد.
3- در خصوص کالاهایی که اصطلاحا با عنوان گارانتی Life Time فروخته می‏شوند اعلام می گردد که معنای این اصطلاح مادام العمر نیست بلکه اینگونه محصولات تا زمانی که تولید شوند و قطعات اولیه آنها موجود باشد شامل گارانتی خواهد بود و پس از آن شامل گارانتی نخواهد بود.
شرکت توسعه تجارت آپادانا در این خصوص تابع شرکت تولید کننده است. تا زمان که شرکت تولید کننده خدمات کالاهای مذکور را تقبل نماید این شرکت نیز متعهد خدمات گارانتی است و زمانی که شرکت تولید کننده محصولی را خارج از گارانتی اعلام کند این شرکت نیز پس از آن متعهد خدمات آن کالا نخواهد بود.
به عنوان مثال رم های باظرفیت ۲ گیگ و کمتر از آن و همچنی فلش درایو های ۴ گیگابایت و کمتر از آن ، دیگر شامل خدمات گارانتی نیستند.
تمامی رمهای DDR , DDRII از شهریور ماه سال ۱۳۹۲ شامل گارانتی نمیباشد.
4- این شرکت تعهدی در خصوص سازگاری قطعات با دستگاه مشتریان ندارد و نیاز است که مشتریان در هنگام خرید کالا از سازگاری آن با دستگاه خود مطمئن گردند.
5- هزینه های مربوط به حمل و نقل کالای دارای گارانتی تماما به عهده مشتریان محترم است.
6- هرگونه صدمه و یا تغییر شکل فیزیکی قابل مشاهده از جمله شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، تاب برداشن برد، داشتن ترک، سوختگی، تغییر رنگ قطعات،… حتی اگر کوچک هم باشد باعث خارج شدن کالا از شرایط گارانتی خواهد شد.
هرگونه آسیب به قطعات الکتریکی و الکترونیکی مانند سوختگی پایه‌ها، سوختگی و یا ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات که عموما بر اثر مشکل منبع تغذیه و یا مشکل مادربرد و یا نوسانات برق به وجود می آید باعث خارج شدن کالا از شرایط گارانتی خواهد شد.

7- هزینه های مربوط به حمل و نقل کالای دارای گارانتی تماما به عهده مشتریان محترم است .

شماره تماس بخش خدمات شرکت توسعه تجارت رایانه آپادانا (ترابایت ) ۶۶۴۷۶۶۴۷- ۰۲۱

گارانتی ترابایت
4.6 (92.31%) 26 vote[s]